Haber

Kimliği Belirsiz Kişilerin Yumurta Saldırısı Mahkemeye Çıkarıldı

Antalya’da oturan kiracı YB’nin merdiven ve apartman kapısına 2 adet yumurtalı saldırı düzenlendi. Kiracı büyük tedirginlik yaşarken, iddia yargıya taşındı.

Kepez’de 3 katlı bir apartmanın birinci katında ailesiyle birlikte yaşayan YB, 30 Temmuz sabahı ve 12 Ağustos akşamı apartman kapısı önünde ve merdivenlerde şahıs veya kişilerce saldırıya uğradı. . Kırılan yumurtalar nedeniyle daireyi kötü bir koku sardı. Gördükleri görüntü karşısında şoke olan YB, durumu avukatı aracılığıyla önce polise ardından da yargıya taşıdı. Yumurta akının devam etmesinden rahatsız olan aile, faillerin bulunup cezalandırılmasını istiyor. Yumurtanın bırakıldığı yer ve üzerindeki yazılar YB tarafından kayıt altına alındı.

“Gerekli artış yapıldı”

Avukat Şali Arslan, müvekkili YB’nin 2 yıldır aynı konutta kiracı olarak yaşadığını belirtti. Arslan, geçen yıl müvekkilinin kira artışı talebi doğrultusunda enflasyon oranında yüzde 30’luk artış yapıldığını söyledi. Kapattı, kira alınmasın diye. Ardından hukuk mücadelemiz başladı” dedi.

“Sinirliler”

Arslan, süreci takip eden günlerde müvekkilinin evinin önüne ve dairesinin kapısına Arapça yazılı yumurtalar atıldığını belirterek, “Üzerindeki yazıların anlamı bilinmiyordu. Müvekkilim bunu bir din görevlisine gösterdi. arkadaş ve yazıların küfürlü olduğu tespit edilmiştir.Müvekkilim şu an bu olaydan dolayı çok gergindir.Korkuyor mu korkmuyor mu? Bu olayın tekrarlanmasını istiyor” dedi.

“Hukuki süreç devam ediyor”

Konunun adı geçen makamlara intikal ettiğini belirten Arslan, “Elimize gelen görüntülere baktığımızda o sırada daireye iki kişinin girdiği ve yaklaşık bir buçuk dakika sonra tedirgin bir şekilde ayrıldığı görüldü. Bu konuda yanlışlık var. Hukuki sürecimiz devam ediyor. Bu yumurta bir günlük değil birkaç günlük. “Müvekkilimin hiçbir komşusuyla sorunu yok. Bunların kim tarafından ve kimler tarafından yapıldığı tespit edilememiştir. Konutun önüne yapılan yumurta baskını müvekkilimi aile olarak tedirgin etmektedir. Ancak tutanak var, şüpheli onlar. Hukuki sürecimiz devam etmektedir, adalet yerini bulacaktır.” – ANTALYA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu